Kalendarz 18 września 2020 , piątek. Ireny, Irminy, Stanisława Wschód/Zachód Słońca w Łodzi 05:20 17:50        Godło RP
>>> Strona projektuProjekt IT Szkoła ma charakter działań określanych mianem outreach, polegających na wyjściu szkoły wyższej do szkół ponadgimnazjalnych z ofertą działań merytorycznych, mających na celu wzbogacenie kształcenia informatycznego w szkołach z myślą o przyszłych edukacyjnych i zawodowych karierach uczniów w dziedzinach informatycznych i pokrewnych z informatyką. Projekt IT Szkoła jest poszerzeniem projektu Informatyka+.

Procedura uzyskania dostępu do zasobów MSDNAA (Microsoft) przez uczniów oraz nauczycieli biorących udział w Programie IT Szkoła Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki.

Rok szkolny 2015/2016

Procedura uzyskania dostępu do zasobów MSDNAA (Microsoft) przez uczniów oraz nauczycieli biorących udział w Programie IT Szkoła Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki.
1. Zarejestrowanie szkoły przez nauczyciela informatyki w Programie IT Szkoła (wykaz szkół zarejestrowanych w Programie jest dostępny na stronie http://it-szkola.edu.pl/slist)
2. Indywidualna rejestracja w Programie IT Szkoła przez nauczycieli i uczniów. Uwaga: uczniowie w procesie rejestracji są zobowiązani dokonać przypisania do grupy/nauczyciela oraz wpisać nazwę szkoły zgodną z wykazem jak w punkcie 1.
3. Realizacja przez każdego ucznia, który chce uzyskać dostęp do zasobów MSDNAA, co najmniej pięciu kursów po 1 września 2015 lub posiadanie zrealizowanych minimum 100 kursów od momentu zarejestrowania się w programie (realizacja kursu oznacza wykonanie testu do kursu z wynikiem pozytywnym i uzyskanie prawa do wystawienia certyfikatu za kurs) w terminie do 5 listopada 2015 (indywidualny wykaz zrealizowanych kursów dostępny na stronie http://it-szkola.edu.pl/usr,zrealizowane).
4. Uczniowie wyrażający chęć otrzymania dostępu do zasobów MSDNAA, zobowiązani są do wypełnienia formularza dostępnego na stronie: http://it-szkola.edu.pl/status
Uwaga: poprawne wypełnienie formularza (weryfikacja powyższych wymagań) skutkuje informacją Wniosek został zarejestrowany. Po nadaniu statusu w tym miejscu pojawią się informacje techniczne o dostępie do zasobów.
5. W dniach 6 - 9 listopada według stanu na dzień 5 listopada 2015 r., zostaną sporządzone listy uczniów, którzy będą spełniali warunki 2 i 3.
6. Decyzją Rektora uczniom tym zostanie nadany od dnia 6 listopada status studenta Programu IT Szkoła Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki w roku akademickim 2015/2016.
7. Na podstawie decyzji Rektora uczniowie/studenci Programu IT Szkoła przy użyciu loginów IT Szkoła uzyskają dostęp do zasobów MSDNAA.
7 przełomowych wydarzeń najbliższych lat
Co polscy uczeni wnieśli do informatyki? (po zalogowaniu)
Dlaczego warto się uczyć informatyki?W dniu 9 października 2013 Informatics Europe - stowarzyszenie wydziałów informatyki europejskich szkół wyższych, przyznało Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki prestiżową nagrodę Best Practices in Education 2013. Nagroda stowarzyszenia Informatics Europe jest corocznie przyznawana za wybitne inicjatywy, które podnoszą jakość kształcenia oraz atrakcyjność dyscypliny, jaką jest informatyka. Nagroda za 2013 rok była poświęcona inicjatywom promującym edukację informatyczną wśród uczniów i nauczycieli europejskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych., Warszawska Wyższa Szkoła informatyki została nagrodzona przez Informatics Europe za wieloletnie działania edukacyjne prowadzone w ramach unijnego projektu Informatyka Plus, w którym uczestniczyło ponad 17 tysięcy uczniów i nauczycieli ze szkół województw: mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Przypominam, że we wrześniu br. Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki otrzymała nominację do tytułu Lider Informatyki 2013 przyznaną przez Computerworld Polska za stworzenie innowacyjnego projektu IT Szkoła. Więcej informacji o nagrodzie na stronie http://it-szkola.edu.pl/BestPractices
Wszystkim, którzy brali i biorą udział w realizacji projektów oraz byli i są ich uczestnikami serdecznie dziękuję i gratuluję.
Andrzej Żyławski
Prezydent Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki


KURSY ON-LINE
1. Obróbka i wizualizacja obrazów.
3. Tworzenie serwisów internetowych.
4. Od abaków do maszyny ENIAC i Internetu.
5. Grafika fotorealistyczna.
6. Jak chronić swoją prywatność w Internecie.
7. Ochrona komputerów przed atakami z sieci Internet.
8. Przygotowanie do matury z informatyki.
9. Witryna w Internecie zasady tworzenia i funkcjonowania.
10. Komunikacja w sieciach komputerowych.
11. Podstawy projektowania i implementacji baz danych.
12. Zarządzanie sieciami WAN.
13. Czy komputery będą robić biznes?
i niebawem nowe kursy.

zapoznaj się z kursem i zdobądź certyfikat,
więcej
W dn. 18 października 2013 klasa 2 Ti uczestniczyła w uroczystym rozpoczęciu II Festiwalu Krótkich Form Multimedialnych MORPHER zorganizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Umiejętności w Łodzi. Mieliśmy przyjemność obejrzenia wszystkich prac nadesłanych na konkurs. Przyczyniliśmy się do wyłonienia zwycięzców, gdyż każdy z uczniów oceniał każdą z prac indywidualnie. Gospodarze zapowiedzieli przeprowadzenie warsztatów z prezentowanych technik multimedialnych.SZKOLENIA ŁÓDZKIE
1. Szyfrowanie - to nie takie straszne, WSInfo, Łódź, ul Rzgowska 117a, godz. 12.00 - zrealizowane
2. Grafika komputerowa - ZSP nr 19, Łódź, ul. Żeromskiego 115, godz. 12.00 - zrealizowane
3. 10.1.2013 - dr Doliwa, godz. 13 - zrealizowne
4. 14.1.2013 - dr Horzelski, godz. 13 - zrealizowane
5. 15.1.2013 - prof. Chojnacki, godz. 10 - zrealizowane
6. 24.1.2013 - prof. Gmyrek, godz. 14 - zrealizowane
7. 30.1.2013 - dr Zwoliński, godz. 12 - zrelizowane

30 stycznia 2013 r. klasa 3TF brała udział w wykładzie pt. "Rzeczywistość rozszerzona" przeprowadzonym przez Wyższą Szkołę Informatyki w Łodzi. Podczas wykładu omówiono kilka systemów łączących świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. Uczniowie dowiedzieli się, że zazwyczaj wykorzystuje się obraz z kamery, na który nałożona jest generowana w czasie rzeczywistym grafika 3D. Podczas wykładu przedstawiono kilka przykładów wykorzystania rzeczywistości rozszerzonej w praktyce oraz omówiono kierunki rozwoju.
Z wykładem "Komputery od przeszłości ku przyszłości " w dniu 24 stycznia 2013 r. zapoznała się klasa 1Ti w ramach zajęć IT-szkoła. Zajęcia odbyły się w murach WSIiU w Łodzi.
Zobaczyliśmy jak wyglądał dysk IBM (1961) 28 MB 1800 obr/min., pierwsze komputery HP, Apple, IBM, PC. Zapoznaliśmy się a architekturą komputerową Nuemanna (dzielił ośmiocyfrowe liczby w pamięci ). Wybiegliśmy także w przyszłość: od wirtualnych klawiatur, przez sterowanie mózgów, sztuczne mózgi, n-wymiar, do inteligentnych przedmiotów w której wirtualny świat staje się rzeczywistością.
10 stycznia 2013 r. druga klasa technikum informatycznego uczestniczyła w szkoleniu z zakresu budowy i działania sieci komputerowych. Uczniowie poznali sposoby adresacji sieci oraz podstawy konfiguracji urządzeń sieciowych. Wykład odbył się w auli Wyższej Szkoły Informatyki w Łodzi i został zrealizowany w ramach projektu IT-szkoła.
Dnia 11 grudnia 2012 r. dwie klasy technikum uczestniczyły w pokazie technik multimedialnych. Obejrzeliśmy promocyjne materiały filmowe.
Dnia 4 grudnia 2012 r. czwarta klasa technikum informatycznego uczestniczyła w szkoleniu z zakresu szyfrowania informacji. Uczniowie poznani metodologię szyfrowania symetrycznego metodą Cezara oraz asymetrycznego metodą Diffie-Holmana. Wykład odbył się w auli Wyższej Szkoły Informatyki w Łodzi i został zrealizowany w ramach projektu IT-szkoła.Informacje o projekcie >>> www.it-szkola.pl
Pierwszy certyfikat uczniowski oraz wyróżnienie szkoły za działania w zakresie ICT
:: <<::Aktualności ::O nas :: Patron :: Matura :: Rekrutacja :: Strona główna