Kalendarz 20 października 2020 , wtorek. Ireny, Kleopatry, Witalisa Wschód/Zachód Słońca w Łodzi 06:14 16:38        Godło RP
PROMUJEMY KRWIODAWSTWO

"Człowiek jest wielkim nie przez to co posiada lecz przez to kim jest,
nie przez to co ma lecz przez to czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II.
4 marca 2015 r
po raz kolejny gościliśmy w szkole ekipę ze stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. W Akcję Krwiodawstwa zaangażowało się 50-ciu uczniów, a 35-u oddało krew. Łącznie zebraliśmy prawie 16 litrów krwi (15,750 l). Krew została przeznaczona dla ucznia naszej szkoły, Dominika Grabowskiego (IV TS), walczącego z przewlekłą chorobą. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach [AS].

30 października 2013 r, 2013r.
W dniu 30.10 2013 r. w naszej szkole odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. Jak co roku uczestniczyli w niej nauczyciele i uczniowie. Tym razem udało nam się podarować potrzebującym szczególnie dużo tego drogocennego płynu. Aż 60 dawców oddało w sumie 27 litrów krwi! Ma to podwójne znaczenie, bowiem jeden dawca może uratować życie dwóm biorcom. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach. Najbliższa już na wiosnę. [MM]
10 kwietnia 2013r.
Tradycyjnie -jak co semestr- młodzież naszej szkoły wspomaga najbardziej chorych najpiękniejszym darem - HONOROWYM KRWIODAWSTWEM. W roku szkolnym 2012/2013 56 uczniów oddało łącznie 26 litrów drogocennej krwi.
JEDEN DAWCA RATUJE ŻYCIE DWÓCH BIORCÓW. W imieniu wszystkich potrzebujących dziękujemy więc podwójnie.
[MM]

16 lutego 2012r.
Tym razem, 16 lutego 2012 r. w akcji honorowego oddawania krwi wzięło udział 51 uczniów oraz pani pedagog szkoły. Do Stacji Krwiodawstwa przekazaliśmy 12,5 litra krwi.

8 kwietnia 2010r.
Dla co trzeciej osoby brakuje krwi do transfuzji .... i nigdy nie wiesz kiedy Ty lub ktoś z Twoich bliskich może jej potrzebować.
8 kwietnia 2010r. kolejny raz w naszej szkole odbyła się akcja honorowego oddawania krwi.


13 listopada 2009r.
W szczęśliwy piątek 13-go listopada 2009r. jedna z pracowni j naszej szkoły kolejny raz zamieniła się w Stację Krwiodawstwa. 20 osób - uczniowie i pracownicy szkoły oddawali honorowo krew. W przeddzień tej akcji, społeczność szkolna wysłuchała prelekcję "Promujemy krwiodawstwo". Organizatorami całego przedsięwzięcia byli szkolni opiekunowie PCK oraz regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.

7 listopada 2008r.
odbyła się w naszej szkole kolejna akcja honorowego krwiodawstwa. Pełnoletni uczniowie oddali około 10 litrów krwi. Mają oni świadomość, iż tym samym być może podarowali komuś życie. Akcja ta akcentowała obchody uroczystości imienin patrona - Karola Wojtyły.
29 lutego 2008r.
Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której będzie potrzebował krwi: może to być wypadek lub choroba. Tę krew możemy dostać tylko od kogoś innego, zwłaszcza od młodych ludzi jest ona bardzo cenna.
29 lutego 2008r. uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły, łącznie 31 osób (chętnych było znacznie więcej - z różnych względów nie zostali zakwalifikowani), oddało 14 litrów życiodajnego płynu.
7 listopada 2007r.


Z okazji tegorocznych imienin patrona a zarazem święta szkoły, kolejny raz, pełnoletni uczniowe oraz nauczyciele oddali krew.

"Kilkadziesiąt worków krwi - tyle ratujacego życie płynu udało się wczoraj zebrać podczas akcji krwiodawstwa, jaką zorganizowano w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 . Honorowe oddawanie krwi przygotowano z okazji imienin patrona szkoły Karola Wojtyły, które przypadły w minioną niedzielę. Jedna ze szkolnych klas zamieniła się w gabinet lekarski i punkt pobierania krwi."


2 kwietnia 2007r.


W związku z przypadającą w dniu 2 kwietnia 2007r. drugą rocznicą śmierci patrona naszej szkoły Karola Wojtyły, w dniu 29.03.2007r. pełnoletni uczniowie oddali honorowo krew w łódzkim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Franciszkańskiej. Honorowy patronat nad akcją objął Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 w Łodzi pan Jan Stupak. Udział w tej zaszczytnej akcji zadeklarowało 30 uczniów. Uczniowie ci oddali łącznie 8 litrów tej drogocennej substancji będąc przekonanymi, że dla drugiego człowieka krew to najcenniejszy dar płynący prosto z serca. Postępowanie naszej młodzieży zasługuje na pochwałę i podkreślenie, że ich działanie było zgodne z głoszonym przez Jana Pawła II przesłaniem "pomagania bliźnim w potrzebie".
Akcja Honorowego Krwiodawstwa zorganizowana w budynku naszej szkoły zapoczątkowała obchody Święta Patrona szkoły Karola Wojtyły. Miała ona miejsce 2 listopada 2006r., wzięło w niej udział prawie 40 osób, którzy łącznie oddali około 13 litrów drogocennej krwi.
:: <<::Aktualności ::O nas :: Patron :: Matura :: Rekrutacja :: Strona główna